Perfumy niszowe - co to jest?

Każda dziedzina sztuki może poszczycić się unikatowymi dziełami, które osiągają najwyższą wartość. Również sztuka tworzenia perfum ma w swoich zbiorach najcenniejsze „białe kruki”. Są nimi perfumy niszowe.

To arcydzieła tworzone z pasją przez ich autorów. Często będące historią, podróżą, opowieścią ich życia. To wspomnienia i wrażenia zapisane nutami zapachowymi. To między innymi wyróżnia je od masowych, mainstreamowych zapachów, które możemy kupić w każdej niemal perfumerii.

Autorzy zapachów niszowych to artyści, wizjonerzy, a nie celebryci. Tworzone przez nich zapachy powstały na bazie naturalnych, często bardzo rzadkich nut zapachowych, starannie wyselekcjonowanych, niebanalnie połączonych.

Proces produkcji perfum niszowych jest wyjątkowo złożony i kosztowny. Ekskluzywny zapach zamknięty jest w wyjątkowym flakonie, który często  sam w sobie jest dziełem sztuki. Nic więc dziwnego, że cena niszowych perfum jest wyjątkowo wysoka, znacznie przekraczająca wartość nawet najdroższych selektywnych zapachów.

Powstaje pytanie…do kogo skierowane są te cudeńka, kto jest ich odbiorcą? Na pewno Ci, których na nie stać, ale pieniądze nie zawsze odpowiednio kształtują nasze gusta. Niszowy nos szuka ekscentryzmu, wolności, wyobraźni, wyzwań. I nie chodzi o to, żeby snobistycznie rzecz ujmując, pachnieć najdroższymi perfumami świata, ale żeby pachnieć inaczej, intrygująco.

Nisza nie znosi tłoku dlatego perfumy te produkowane są na zdecydowanie mniejszą skalę, proces ich dystrybucji jest obwarowany wieloma wymogami i znacznie ograniczony. Sprowadzenie danej linii może nawet trwać latami. Ale nasz świat zapachów bez niszowych arcydzieł byłby zbyt przewidywalny i banalny. Dzięki nim przekracza granice.

Sprawdź perfumy niszowe damskie i perfumy niszowe męskie.